Protetyka – sztuka odbudowy uzębienia

Zadaniem leczenia protetyka jest odbudowa zniszczonego uzębienia i uzupełnienie w nim braków. Istotną kwestią jest tu dopasowanie implantów, w tym również koron oraz protez tak, aby nie odróżniały się od naszych naturalnych zębów. Jest wiele sposobów na osiągnięcie pożądanego efektu, a kluczem do jego realizacji jest znalezienie odpowiedniego centrum protetycznego.

Stomatolog w Szczecinie to długa lista gabinetów, specjalizujących się w różnych dziedzinach z zakresu leczenia uzębienia. Znajdziemy tu również renomowane placówki jego odbudowy. Zapoznanie się z ofertą umożliwia dobranie wygodnego i profesjonalnego gabinetu, który zadba o nasz estetyczny wygląd. Pamiętajmy, aby w tym wypadku nie kierować się ceną. Proteza powinna nam służyć przez długi czas, a więc wybór renomowanego gabinetu i dobrych jakościowo uzupełnień jest jedną z podstawowych zasad, jakie powinny nam przyświecać. Jakość w tym wypadku musi kosztować, choć pamiętajmy, że to jednorazowy wydatek na wiele lat.

Istotna jest także informacja, że protezę zarówno całą, jak i most protetyczny możemy otrzymać w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak będzie to najprostsza proteza akrylowa, której właściwości, takie jak trwałość są znacząco niższe niż w przypadku innych komponentów. Dobrze jednak sprawdza się jako czasowe rozwiązanie, z którego będziemy korzystać do momentu odbudowy uzębienia protezą wyższej jakości.

Szczecin to też gabinety [informacje], w których możemy uzyskać pomoc z zakresu implantologii. W przypadku nieszczęśliwej utraty pojedynczego zęba czy znaczącego uszczerbku możemy zdecydować się na wypełnienie w postaci implantu lub korony. To doskonałe rozwiązanie, mające szereg atutów i wiele metod. Najpopularniejsze są korony porcelanowe, imitujące nasze naturalne zęby. To propozycja dla posiadaczy uszkodzonego zęba, który jest w stanie utrzymać całą konstrukcję wypełnienia. Niezbędna jest analiza rentgenowska, która daje lekarzowi obraz kondycji korzenia. Gdy jest on zbyt mocno uszkodzony, niezbędne jest usunięcie i interwencja w postaci implantu. Ten umieszczany jest bezpośrednio w dziąśle, za pomocą korzenia ze stali chirurgicznej. Bez względu na zastosowany fundament na nim umieszczona jest czapa, której nie sposób odróżnić od naturalnych zębów.

Pamiętajmy, że zęby to jeden z najważniejszych czynników wpływających na nasz wygląd. Ważne jest zatem, aby ich kondycja była nienaganna, co pozwala cieszyć się nie tylko pięknem, ale i zdrowiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>