Dlaczego warto jest zadbać o urodę u kosmetyczki?

Olsztyńska kosmetyczka (https://swiaturody.com/olsztyn,kosmetyczka,9.html) potrafi zdziałać cuda – w ofercie jej salonu są liczne zabiegi pielęgnacyjne, które dzięki silnym składnikom aktywnym w ich składzie mają ogromną moc oddziaływania na urodę. Kosmetyczka ma także propozycje pielęgnacyjne dla panów.

Jeśli chodzi o urodę to jest ona ważna od momentu powstania świata i opanowania go przez ludzkość. Przez różne epoki w dziejach ludzkości obowiązywały rozmaite kanony piękna. Od sylwetek kobiet wychudzonych po sylwetki kobiet otyłych a kanonom tym zawsze towarzyszyła dość fantazyjna moda. Piękności z tamtych czasów po dzień dzisiejszy zachwycają swoją urodą na obrazach namalowanych przez wielkich mistrzów. Jedną z legend, której uroda zdominowała i zahipnotyzowała cały świat jest starożytna królowa Egiptu, Kleopatra, słynęła ona z urody. Cały starożytny świat uważał, że jej piękno jest niezwykłe zwłaszcza, że ulegali mu wielcy Rzymianie. Sława ta roznosiła się we wszystkich warstwach społecznych i przetrwała przez tysiąclecia. Współczesnemu człowiekowi wmówiono, że Kleopatra musiała być tak piękna jak Elizabeth Taylor, która wcieliła się w jej rolę w sławetnym amerykańskim filmie pod tytułem „Kleopatra”. Tymczasem fakty archeologiczne mówią coś zupełnie innego – słynna rzeźba Kleopatry, która znajduje się w Starym Muzeum w Berlinie, pokazuje niezbyt zachwycającą twarz kobiety z dużym nosem. Kleopatra zatem była przeciętnej urody ale potrafiła zachwycać swoją osobowością i wiedzą – była wszechstronnie wykształcona i biegle mówiła w kilku językach obcych.

Kleopatra jak na tamte czasy mogła czuć się kobietą spełnioną – zupełnie inaczej czuła się Marilyn Monroe, seksbomba z lat 50 – 60 -tych XX wieku, która była postrzegana jako symbol piękna w uwagi na ciało. MM cierpiała z tego powodu, że nikt nie zwracał uwagi na jej inteligencję – przydzielano jej role bezbronnych i słodkich istotek, które można było posądzić o wszystko, ale w żadnej mierze nie o wrodzoną lub nabytą inteligencję. Gwiazda domagała się bardziej ambitnych rol, ale jej starania przerwała jej przedwczesna śmierć do której – tak samo jak i w przypadku Kleopatry – doszło w tajemniczych i dotąd niewyjaśnionych okolicznościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>